Jūrų skautai turi daugybę renginių: nuo buriavimo sueigų mažomis grupelėmis iki pavasario šventės, kurioje susirenka apie du tūkstančius skautų iš visos Lietuvos!

foto pvz 4

Vasaros stovykla - tai laukiamiausias metų iššūkis! Jos metu skautai savaitę laiko stovyklauja palapinėse, kartu su komanda mokosi valdyti laivus, dalyvauja žygiuose, vakarus leidžia prie laužo ir patiria daug įsimintinų nuotykių!

Stovyklavimo sezono uždarymas - jūrų skautai iš visos Lietuvos suguža prie ežero tam, kad paskutinį kartą metuose pastovyklautų drauge, praleistų vakarus prie laužo, padainuotų ir paburiuotų prieš sudedant laivus žiemai.

uždarymas
gimtadienis 2

Jūrų skautų gimtadienis švenčiamas kovo 12 d. ir yra skirtas paminėti jūrų skautų įkūrimą Lietuvoje. Šis renginys kasmet organizuojamas vis kitame mieste. Jūrų skautų gimtadienis dažniausiai yra tarsi trumpa stovykla su nakvyne, kuri pritraukia gausų būrį dalyvių dėl įdomios ir nuolat kintančios programos.

Įdomu! Jūrų skautai įkurti 1922 m. kovo 12 dieną, o jūrų skautės – 1936 m. vasario 16 dieną.

Valtininkų kursai - tai būsimų vadovų rengimo kursai, reikalaujantys daug ištvermės, pasiryžimo, disciplinos ir valios. Kursai yra skirti aktyviausiems 15-18 metų amžiaus jūrų skautams ir susideda iš trijų dalių:

• teorinės dalies;
  • praktinės dalies (darbas su vaikais);
  • stovyklos, skirtos ugdyti praktinius gebėjimus.

Nuo 2002 metų jau įvyko tokie penki kursai, o dalyvių pažymėjimus gavo virš 50 skautų.

valtinikai
kapitonas 2
žuvę jūroj

Žuvusiųjų jūroje minėjimas - tai tradicija atsiradusi po 1933 liepos 15 d. tragedijos, kuomet sudužus jūrų skautų burlaiviui „Budys“ žuvo trys jūrų skautai. Tradiciškai kasmet paskiriama viena diena stovykloje tam, kad rimtyje dainomis pagerbtume visus žuvusius jūrose.