Jūrų skautai turi daugybę renginių: nuo buriavimo sueigų mažomis grupelėmis iki pavasario šventės, kurioje susirenka apie du tūkstančius skautų iš visos Lietuvos!

kapitonas 2

Vasaros stovykla - tai laukiamiausias metų iššūkis! Jos metu skautai savaitę laiko stovyklauja palapinėse, kartu su komanda mokosi valdyti laivus, dalyvauja žygiuose, mokosi naujų įgudžių, susipažįsta su naujais žmonėmis, vakarus leidžia prie laužo ir patiria daug įsimintinų nuotykių!

IMG_5443x_uždarymas

Stovyklavimo sezono uždarymas - jūrų skautai iš visos Lietuvos suguža prie ežero tam, kad paskutinį kartą metuose pastovyklautų drauge, praleistų vakarus prie laužo, padainuotų ir paburiuotų prieš sudedant laivus žiemai. Šį renginį organizuoja patyrusių jūrų skautų komanda, kurie sukviečia skautukus iš visos Lietuvos.

IMG_2458n_atidarymui

Stovyklavimo sezono atidarymas – jūrų skautai susirenka vėl kartu po žiemos, grįžta prie laivų ir laužų. Su naujais nuotykiais ir darbais pradeda naują vasaros sezoną. Tradiciškai kiekvienas vienetas sezoną atsidaro savo krašte, o po to dalinasi įspudžiais su kitais skautais.

Jūrų skautų gimtadienis švenčiamas kovo 12 d. ir yra skirtas paminėti jūrų skautų įkūrimą Lietuvoje. Šis renginys kasmet organizuojamas vis kitame mieste. Jūrų skautų gimtadienis dažniausiai yra tarsi trumpa stovykla su nakvyne, kuri pritraukia gausų būrį dalyvių dėl įdomios ir nuolat kintančios programos.

Įdomu! Jūrų skautai įkurti 1922 m. kovo 12 dieną, o jūrų skautės – 1936 m. vasario 16 dieną.

gimtadienis 2

Valtininkų kursai - tai būsimų vadovų rengimo kursai, reikalaujantys daug ištvermės, pasiryžimo, disciplinos ir valios. Kursai yra skirti aktyviausiems 15-18 metų amžiaus jūrų skautams ir susideda iš trijų dalių:

•         teorinės dalies;
  •         praktinės dalies (darbas su vaikais);
  •         stovyklos, skirtos ugdyti praktinius gebėjimus.

Nuo 2002 metų jau įvyko tokie penki kursai, o dalyvių pažymėjimus gavo virš 50 skautų.

valtinikai

Žuvusiųjų jūroje minėjimas - tai tradicija atsiradusi po 1933 liepos 15 d. tragedijos, kuomet sudužus jūrų skautų burlaiviui „Budys“ žuvo trys jūrų skautai. Tradiciškai kasmet skiriama viena diena stovykloje tam, kad rimtyje dainomis pagerbtume visus žmones žuvusius jūrose.

IMG_0975_minėjimas

Sueigos – per mokslo metus, mes nepamirštame skautavimo ir kas savaitę turime po sueigą, kur susirenka visa valtis ir mokosi įvairiausių įgūdžių, dainų, mokosi apie skautiją, jos istoriją ir sudėtį.