• Ar tikrai turiu reikalingų įgūdžių?
Skautaujant praverčia įvairiausi įgūdžiai. Moki gaminti maistą? Žinai kaip suteikti pirmąją pagalbą? Užsiimi rankdarbiais? Draugauji su skaičiais? Visi turime naudingų žinių ir įgūdžių, tad prisidėti gali darydamas tai, ką geriausiai sugebi ir labiausiai mėgsti.
  • Kiek laiko reikia skirti savanoriavimui?
Savanoriavimas su mumis yra lengvas, linksmas ir laisvas. Kiekvienas savanoris pats sprendžia kiek laiko nori ir gali skirti jūrų skautų veikloms. Prisidėti galima prie nuolat vykstančių veiklų arba prie trumpų stovyklų ar kitų renginių. Visiškai nesvarbu ar veiklose dalyvausi kartą per savaitę, kartą per mėnesį ar rečiau, mes suteiksime reikalingą pagalbą ir apmokysime.
  • Kokia savanoriavimo nauda?
Skautaujant lavinsi asmenines savybes (pasitikėjimą savo jėgomis, lyderiavimą) ir darbo komandoje įgūdžius. Taip pat sutiksi naujų žmonių, atrasi bendraminčių ir, žinoma, prasmingai leisi laiką, keliausi ir nuotykiausi!
  • Ar yra amžiaus apribojimai?
Jeigu tau daugiau nei 18 metų, gali prisijungti ir savanoriauti. Jokių limitų, iki kokio amžiaus galima savanoriauti, nėra.
  • Ar galėčiau prisijungti prie skautiškos veiklos, jeigu mano vaikas yra jūrų skautas?
Tikrai taip! Nemažai tėvelių įsitraukia į skautišką veiklą ir smagiai leidžia laisvalaikį su savo ir kitais vaikais. Jeigu nori prisidėti, kreipkis į savo vaiko būrelio vadovą ir jis būtinai pagelbės.
  • Kaip galėčiau rasti skautų grupę ir prisijungti?
Šiame puslapyje kontaktų skiltyje žemėlapyje vėliavėle pažymėtos vietos, kur veikia skautiški vienetai. Paspaudus norimą vėliavėlę, rasite kontaktinę info. Susisiekite.
  • Nuo kokio amžiaus vaikai gali pradėti skautauti?
Skautauti vaikai gali pradėti nuo 6 metų. Čia rasite daugiau info apie amžiaus grupes.
  • Koks yra metinis narystės mokestis?
Nariams iki 29 m. bei vadovams, užimantiems pareigas pagal LS struktūrinius nuostatus - 9 eur; nariams nuo 30 m. - 15 eur; du skautai šeimoje - 8 eur; trys skautai šeimoje - 5 eur; keturi ir daugiau skautų šeimoje - 3 eur; viso gyvenimo narystės mokestis - 600 eur.
  • Kokia skautavimo nauda?
Vaikams skautavimas - tai savarankiškumo mokykla. Jie ne tik linksmai, prasmingai leidžia laiką, tačiau vysto socialines ir kitas kompetencijas. Čia atsiveria plačios galimybės veikti, tobulėti, keliauti.
Mes skautaujame, bet kodėl vertėtų prisijungti ir tau?
  • Gausybė veiklų.
Nuo buriavimo ir stovyklavimo gamtoje iki dainų konkursų. Skautavimas suteikia galimybę įsitraukti į įvairias veiklas pagal kiekvieno pomėgius ir poreikius.
  • Nauji draugai ir pažintys.
Dalyvaujant skautiškoje veikloje sutiksi bendraminčių iš kitų miestų ar net kitų pasaulio kraštų. Tai žmonės, kuriuos vienija noras prasmingai leisti laiką ir patirti daug nuotykių!
  • Žinios ir įgūdžiai.
Nedaugelis žino kaip pasidaryti kompasą gamtoje, pastatyti lapinę ar kaip valdyti įvairias plaukimo priemones. Skautaudamas ne tik sužinosi, tačiau išbandysi viską pats!