Mes skautaujame, bet kodėl vertėtų prisijungti ir tau?

• Gausybė veiklų.
  • Nuo buriavimo ir stovyklavimo gamtoje iki dainų konkursų. Skautavimas suteikia galimybę įsitraukti į įvairias veiklas pagal kiekvieno pomėgius ir poreikius.
  • Nauji draugai ir pažintys.
  • Dalyvaujant skautiškoje veikloje sutiksi bendraminčių iš kitų miestų ar net kitų pasaulio kraštų. Tai žmonės, kuriuos vienija noras prasmingai leisti laiką ir patirti daug nuotykių!
  • Žinios ir įgūdžiai.
  • Nedaugelis žino kaip pasidaryti kompasą gamtoje, pastatyti lapinę ar kaip valdyti įvairias plaukimo priemones. Skautaudamas ne tik sužinosi, tačiau išbandysi viską pats!

Kaip galėčiau rasti skautų grupę ir prisijungti?

Pasižvalgykite po žemėlapį, rodantį kur galima rasti veikiančias jūrų skautų valtis. http://www.juruskautai.lt/kontaktai/ Paspaudus norimą vėliavėlę, rasite kontaktinę info. Susisiekite.

Nuo kokio amžiaus vaikai gali pradėti skautauti?

Skautauti vaikai gali pradėti nuo 6 metų.

Koks yra metinis narystės mokestis?

LS nario mokesčio dydis – 12 EUR. visiems iki 29 m. ir vyresniems nei 29 m., jeigu pagal LS struktūrinius nuostatus užima pareigas.

Jeigu šeimoje yra 2 LS nariai, nario mokestis – 11 EUR, jei 3 LS nariai – 8 EUR, jei 4 ir daugiau LS narių – 6 EUR vienam asmeniui.

LS nariai, vyresni nei 29 metų ir pagal LS struktūrinius nuostatus neužimantys vadovaujančių pareigų, moka 30 EUR nario mokestį.

Kokia skautavimo nauda?

Vaikams skautavimas - tai savarankiškumo mokykla. Jie ne tik linksmai, prasmingai leidžia laiką, tačiau vysto socialines ir kitas kompetencijas. Čia atsiveria plačios galimybės veikti, tobulėti, keliauti.

IMG_5170xx
IMG_5392xx

Tau jau daugiau nei 18 metų? Junkis prie savanorių gretų!

Ar tikrai turiu reikalingų įgūdžių?

Skautaujant praverčia įvairiausi įgūdžiai. Moki gaminti maistą? Žinai kaip suteikti pirmąją pagalbą? Užsiimi rankdarbiais? Draugauji su skaičiais? Visi turime naudingų žinių ir įgūdžių, tad prisidėti gali darydamas tai, ką geriausiai sugebi ir labiausiai mėgsti.

Kokia savanoriavimo nauda?

Skautaujant lavinsi asmenines savybes (pasitikėjimą savo jėgomis, lyderiavimą) ir darbo komandoje įgūdžius. Taip pat sutiksi naujų žmonių, atrasi bendraminčių ir, žinoma, prasmingai leisi laiką, keliausi ir patirsi daug nuotykių!

Ar yra amžiaus apribojimai?

Jeigu tau daugiau nei 18 metų, gali prisijungti ir savanoriauti. Amžiaus limito savanorystei nėra.

Ar galėčiau prisijungti prie skautiškos veiklos, jeigu mano vaikas yra jūrų skautas?

Tikrai taip! Nemažai tėvelių įsitraukia į skautišką veiklą ir smagiai leidžia laisvalaikį su savo ir kitais vaikais. Jeigu nori prisidėti, kreipkis į savo vaiko būrelio vadovą ir jis būtinai pagelbės.