Skautiška uniforma, tai drabužis, kuriuo pasipuošia kiekvienas ilgiau paskautavęs.

Tačiau netvarkinga uniforma - gėda skautui! Tam, kad uniforma būtų tvarkinga, reikia žinoti keletą dalykų. Štai atsakymai į dažniausiai kylančius klausimus:

1. Kur man prisisiųti emblemą?
uniforma
juru_skautai_logo

Įdomu!

Jūrų skautų ženklas susideda iš keletos dalių ir kiekviena iš jų turi savo reikšmę. Rūtelė simbolizuoja seseriją, o lelijėlė viduje - brolyja.

Lelijėlės trys lapai simbolizuoja skautų šūkį „Dievui, Tėvynei, artimui“. Jie yra sujungti parodant skautijos vienybę.

Gediminaičių stulpai, tai Lietuvos simbolis, o inkaras kviečia nepamiršti saugumo jūroje.

2. Bet aš neturiu ženkliuko. Iš kur man jį gauti?

Visą reikalingą atributiką galima įsigyti skautiškoje parduotuvėje https://parduotuve.skautai.lt/

3. Ką reiškia kalaskarės, su kuriomis vaikšto visi skautai?

Kalaskarės, su kuriomis vaikšto skautai, vadinamos kaklaraiščiais. Jie atspindi skauto amžiaus grupę. Jeigu jis yra tarp 6 ir 10 metų, tuomet puošis žydru kaklaraiščiu. Jei tarp 10 ir 14 metų, tai puošis mėlynu kaklaraiščiu su trimis juostelėmis, o jei tarp 14-18, tuomet su atitinkamai kaklaraištis bus juodas.

bebrų
skauto
pat skauto

Ar žinai?

Kapitonas Nelsonas po kiekvieno laimėto mūšio užsisiūdavo baltą juostelę. Mūšių laimėjo tries, tad taip ir liko pas daugelį jūreivių trys juostelės. Tai yra ištakos ir jūrų skautų kaklaraiščių.

4. Neturiu kaklaraiščio. Kaip man jį gauti?

Kaklaraištis gaunamas duodant įžodį. Pirmasis įžodis įprastai duodamas per pirmuosius skautavimo metus, taip kad priesijunk prie skautų, patirk duog nuotykių, o kaklaraištis atkeliaus paslaptingais keliais!

5. Dar turi klausimų?

Parašyk laiškelį atributika@juruskautai.lt ir jūrų skautai, kurie jau gerai išsinagrinėjo visas atributikos ypatybes, pasistengs tau padėti.

Pasitikrink!

Pamėgink atlikti testą ir pasitikrink savo žinias apie skautišką atributiką!

Atributika

1. Kur siuvamos metinės žvaigždutės?

2. Kokios spalvos kaklraiščius nešioja bebriukai?

3. Ką reiškia skautų ženkle esanti lelijėlė?

Your score is