Skautiška uniforma, tai drabužis, kuriuo puošiasi kiekvienas ilgiau skautaujantis vaikas ar suaugęs.

Tvarkinga uniforma - didelė garbė skautui! Tam, kad uniforma būtų tvarkinga, reikia žinoti keletą dalykų. Žemiau pateikiami atsakymai į dažniausiai kylančius klausimus.

1. Kaip atrodo tvarkinga uniforma? Kur man prisisiūti emblemas, prisegti ženkliukus, išsiuvinėti savo vardą?

uniforma3
juru_skautai_logo

Įdomu!

Jūrų skautų ženklas susideda iš keletos dalių ir kiekviena iš jų turi savo reikšmę. Rūtelė simbolizuoja seseriją, o lelijėlė viduje - broliją.

Lelijėlės trys lapai simbolizuoja skautų šūkį „Dievui, Tėvynei, artimui“. Jie yra sujungti ir simbolizuoja skautijos vienybę.

Gediminaičių stulpai - tai Lietuvos simbolis, o inkaras kviečia nepamiršti saugumo jūroje.

2. Ką reiškia kaklaskarės, su kuriomis vaikšto visi skautai?

Kaklaskarės, su kuriomis vaikšto skautai, vadinamos kaklaraiščiais. Jie žymi skauto amžiaus grupę. Jeigu skautas yra 6 - 10 metų, tuomet jis nešioja žydrą kaklaraištį. Jei skautas yra 10 - 14 metų, tuomet dėvi mėlyną kaklaraištį su trimis juostelėmis. Jei skautas yra 14 - 18 metų, tuomet jis nešioja juodą kaklaraištį taip pat papuošta trimis baltomis juostelėmis.

bebru
skauto
pat skauto

3. Ką reiškia trys juostelės ant jūrų skautų kaklaraiščių?

Kapitonas Nelsonas po kiekvieno laimėto mūšio ant kaklaskarės užsiūdavo baltą juostelę. Kadangi jis laimėjo tris mūšius, todėl pas daugelį jūreivių liko trys baltos juostelės. Tai yra jūrų skautų kaklaraiščių ištakos.

4. Neturiu kaklaraiščio. Kaip man jį gauti?

Kaklaraištis gaunamas duodant įžodį. Pirmasis įžodis įprastai duodamas per pirmuosius skautavimo metus.

5. Neturiu uniformos, ženkliukių, emblemų. Iš kur man juos gauti?

Uniformą ir visą jos atributiką galima įsigyti skautiškoje parduotuvėje https://parduotuve.skautai.lt/

6. Dar turi klausimų?

Per renginį drąsiai klausk brolių ir sesių! Arba parašyk laiškelį el. p. juru@skautai.lt ir kartu atsakysime į kylančius klausimus!

Pasitikrink!

Pamėgink atlikti testą ir pasitikrink savo žinias apie skautišką atributiką!

Atributika

1. Kur siuvamos metinės žvaigždutės?

2. Kokios spalvos kaklraiščius nešioja bebriukai?

3. Ką reiškia skautų ženkle esanti lelijėlė?

Your score is